Ar prisimenate šį žaidimą?

IMG_2947Tikriausiai esate bandę vaikystėje žaisti tokį žaidimuką, kurio metu reikia surašyti kuo daugiau teminių pavadinimų pasirinkta raide.

Žaidimas kuo puikiausiai tinkamas bet kokio amžiaus žmonėms, jų skaičius žaidžiant irgi gali būti nuo 2 iki kokių 10 ir pan. Žaisti galima šiaip, laisvalaikiu, su šeima, draugais ar kad ir gimtadienio proga.

Taigi, primenu ir jums šio žaidimo taisykles:

Kaip ir matote paveikslėlyje, kiekvienam žaidėjui reikia susibraižyti po tokią lentelę. Nors šiais technologijų amžiais, tai kuo puikiausiai galima suformatuoti bei atsispausdinti kompiuteriu.




Viršutinėje eilėje surašote pačių pasiūlytas temas, jų skaičius irgi gali būti sutartinis, nuo 3 iki 10 ir pan.

Atsitiktine tvarka pasirenkate bet kokią raidę (mes pasiimdavom vaikystėje laikraštį ir nežiūrėdami pieštuku dėdavom tašką ir ant kurios raidės pataikydavom, tą ir pasirinkdavom). Tada iš tos pasirinktos raidės eilėje Nr. 1 rašote žodžius iš pasirinktos raidės pagal kiekvieną temą. Rašo visi žaidėjai kartu ir kuris pirmas surašo žodžius visuose temų langeliuose, sako stop (jei neatsiranda žaidėjo, kuris visus žodžius būtų surašęs, tai sustabdyti galima bendru sutarimu, jei visi sutinka).

Tada jau visi žaidėjai nustoja rašyti, pabaigti gali tik pradėtą žodį. Po to paeiliui visi skaito, ką parašė ir jei žodžiai pas žaidėjus kartojasi, tai tie žaidėjai turi pasikartojančius žodžius nubraukti.

Taškai skiriami už nepasikartojančius, t. y. likusius nenubrauktus žodžius. Kiekvienas nenubrauktas žodis – 1 taškas. Surinktas taškų skaičius įrašomas grafoje „Taškai”.

Galiausiai pasibaigus visiems raundams, skaičiuojama, kiek kas viso surinko taškų. Beje, šis žaidimas tinkamas ir gimtadieniui.