Taurelės žaidimai

ŽALGIRIO IR LIETUVOS RYTO FANAI

Šį kartą norime pasiūlyti žaidimą “Žalgirio ir Lietuvos ryto fanai”. Iš pirmo žvilgsnio pagalvosite, kad čia kažkas susįję su krepšiniu ir tokiu atveju jūs tikrai būsite teisūs. Taigi, bet kokiame vakarėlyje tikrai galima sutikti ne vieną krepšinio aistruolį ar kurios nors krepšinio komandos gerbėją. Pradedam: žaidimui reikia dviejų komandų vyrukų. Komandas gali sudaryti 3-5 dalyviai. Reikalingas vedantysis. Komandos stovi išsirikiavusios viena prieš kitą. Žaidimo vedėjas žaidėjus paeiliui išskaičiuoja, t. y. pasako, kad pirmas žaidėjas bus Nr. 1, antrasis – Nr. 2 ir t.t. Tas pats padaroma ir su kitos komandos žaidėjais. Svarbu pasakyti, kad žaidėjai nepamirštų kelinti jie yra. Pirmi komandos žaidėjai rankoje laiko po taurele su gėrimu. Perspėjama, kad žaidėjai turės daryti tai ką lieps daryti vedantysis. Žaidimo vedantysis pradeda sakydamas: pirmasis žaidėjas perduoda trečiajam, tuo metu komandų pirmi žaidėjai neišpildami taurelės, ją turi perduoti trečiajam komandos žaidėjui. Tada vedantysis sako: trečiasis perduoda penktajam, ta tvarka vėlgi perduodamos taurelės, toliau vedantysis komanduoja kuriam kitam žaidėjui perduoti ir galiausiai ant kažkurio žaidėjo skaičiaus sako: pvz. trečiasis meta. Tada perdavus taurelętrečiajam žaidėjui, jis ją turi kuo greičiau išgerti. Taureles pripildžius, žaidimas ta pačia tvarka tęsiamas toliau. Vedantysis komanduodamas gali keisti komandavimo tempą, greitinti jį. Svarbu kad taurelę išgertų tas žaidėjas, kurio numeris buvo pasakytas. Ir laimi ta komanda, kuri greičiau išgeria taurelę. Galima sutarti, kad žaidžiama kol kuri komanda surinks pvz. 3 taškus. Beje, patariame šiuo žaidimu nepiktnaudžiautiLINKSMA UŽDUOTIS

Šis žaidimukas yra daugiau estafetinio pobūdžio. Žaidimui reikia dviejų porų trumpikių ir dviejų butelių rekomenduojama silpno stiprumo alkoholinio gėrimo ir dviejų kėdžių. Taigi, žaidėjai suskirstomi į dvi komandas, kurios išsirikiuoja prie linijos. Kokių 5 metrų atstumų nuo žaidėjų stovi padėta po kėdę ir ant jos padėtas gėrimo butelys. Pirmiesiems žaidėjams duodama po trumpikes, kurias po signalo pirmi žaidėjai turi apsimauti, greitai nubėgti iki kėdės atsigerti gurkšnį iš butelio, grįžti atgal, nusimauti trumpikes jas perduoti kitam komandos draugui, kuris viską kartoja nuo pradžių. Paskutinysis dalyvis turi užbaigti butelį, palikdamas jį tuščią, tačiau visi žaidėjai turi gėrimo paragauti. Laimi komanda, greičiausiai atlikusi užduotį.

KORTŲ REIKŠMĖS

Šis žaidimas žaidžiamas panaudojant kortas. Reikia 24 kortų (nuo devynakės iki tūzo. Kortos sumaišomos ir dalyvių paeiliui po vieną traukiamos nuo viršaus. Kiekviena korta turi savo reikšmę: jei ištraukiama devynakė – reikia išgerti pačiam kortos traukėjui, jei dešimakė – išgeria kaimynas iš dešinės, valetas – traukęs kortą žmogus parenka kitą žmogų, kuris turi išgerti, dama – kortas ištraukęs žmogus sugalvoja kokią nors temą, pagal kurią visi turi vardinti su ta tema susijusius žodžius (automobiliai, jų markės, augalai iš kokios nors raidės ir t.t.), kuris nebesugalvoja ką pasakyti turi išgerti. Jei ištraukiamas karalius, reiškia visi turi sustingti, o pirmas pajudėjęs vėlgi turi išgerti, jei tūzas – visi išgeria. Be abejo kortų reikšmes žaidimo vedėjas gali sugalvoti ir kitokias. Gerti galima ir nebūtinai alkoholinius gėrimus 🙂ADVOKATAS

Rekomenduojamas dalyvių skaičius yra apie 10 žmonių. Įsipilama gėrimo į taureles. Tada kiekvienas asmuo turi po savo advokatą, jam iš dešinės. Kai bet kuris svečias pasako kito vardą, ji turi apginti jo advokatas. Pvz. Dabar geria Jonas. Jonui iš dešinės žmogus sako, ne, Jonas negeria, o geria pvz., Juozas. Tuomet Juozą gina jo advokatas iš dešinės. Žaidžiama kol kas nors susipainioja ką ir kada reikia ginti. Tada susipainiojusiajam reikia išgerti.

PRIPILK

Reikia siųsti iš eilės taurę, į kurią vakaro dalyviai  po truputį įpila kokio nors gėrimo (alkoholis ar šiaip sultys), pasakydami po linkėjimą. Tuomet siunčia taurę toliau. Pas ką papuola pilna taurė, turi ją išgerti. 

SUGIRDYK GĖRIMĄ

Dalyvavimas būtinas bent dvejom porom. Kiekvienai porai duodama viena stiklinė su brendžiu/alumi/vynu (ar bet kuriuo kitu gėrimu) ir vienas mažas šaukštelis. Vaikinai turi paimti merginas ant rankų, o jos turi šaukšteliais kuo greičiau sugirdyti gėrimą vaikinams. Laimi pora, kuri greičiausiai įvykdo užduotį.

DEGUSTACIJA

Galite pakviesti savo svečius į degustaciją. Jų yra pačių įvairiausių – populiariausios vyno, bet gali būti ir sūrių, šokolado, arbatos, kavos, egzotiškų patiekalų ragavimas, laikantis ypatingų tradicijų, ritualų. Tai puiki galimybė ne tik paskanauti tam tikros rūšies maisto ar gėrimo, bet ir sužinoti naudingų dalykų apie jo istoriją, gamybą, vartojimo etiketą.  Galite degustuoti ir vieni kitų patiekalus – kiekvienas atsineša po vieną savo firminį, o kiti ragauja ir bando atspėti, iš ko ir kaip jis ruoštas.