Į ką atkreipti dėmesį, parenkant žaidimus paaugliams

supynesRenkantis žaidimus 13-14 m. paaugliams reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo amžiaus periodu tebesitęsia aktyvus organizmo vystymąsis, vaiko psichika darosi vis sudėtingesnė, išryškėja lytinio brendimo požymiai.

Taip pat pasikeičia ir kai kurie mergaičių ir berniukų žaidybiniai interesai. Tokio amžiaus vaikams, žaidžiant žaidimus būdingas emocingumas, pasireiškiantis elgesio nestabilumu, savo jėgų pervertinimu. Mąstymas tampa logiškesnis, išryškėja tokios savybės, kaip – savarankiškumas, kritinis vertinimas, draugiškumas, kolektyviškumas. Taigi, šiuo amžiaus periodu vaikams reikia parinkti tokius komandinius  žaidimus, kurie ugdo vikrumą, jėgą, greitį, šoklumą, techninių veiksmų atlikimą. Itin tinkami žaidimai su kamuoliu, jie beje gali tapti pakopa į sportinius žaidimus.

15-17 m. paauglių organizmo vystymosi ypatumai suteikia galimybes žaisti jau žymiai sudėtingesnius žaidimus. Šiame amžiuje yra pasiekiamas tam tikras fizinio išsivystimo lygis, sukaupiamas visas arsenalas judesių įgūdžių, žaidybinės patirties. Išryškėja polinkis kuriai nors sporto šakai. Taigi, šiai amžiaus grupei reikia kelti jau didesnius reikalavimus atliekant įvairius žaidybinius veiksmus. Tinka komandiniai žaidimai, estafetės, kur kartu dalyvauja ir vaikinai ir merginos. Merginoms nerekomenduojama žaisti žaidimų, kuriuose reikia atlikti itin staigių veiksmų ar judesių, reikalaujančių didelio ar ilgalaikio jėgų įtempimo.

vestuvių, vakarėlių žaidimai, gimtadieniai žaidimai, gimtadienių