Kaip atsirado žaidimai

senieji_zaidimaiŽaidimams atsispirti negalėjo nei viena epocha. Prieš 5-6 tūkst. metų, pirmykštės gentys, tautos taip pat jau mokėjo įvairiausių žaidimų. Vėliau iš kai kurių tų laikų žaidimų atsirado šaškės, šachmatai ir kt. žaidimai.

Antikinėje Graikijoje, Indijoje ir kai kuriose Amerikos indėnų – majų, inkų, actekų – valstybėse aistringi žaidėjai kartais net pamiršdavo savo tiesioginius darbus ar pareigas. Indijos ministru valdovų rūmuose tapdavo tik gabūs indiškų šachmatų žaidėjai, o dar vėlesniais laikais, kai kurių valstybių generolai į tarnybą priimdavo tik tuos kariškius, kurie išspręsdavo galvosūkį arba laimėdavo kokio nors pasirinkto žaidimo partiją.

Rusijos caras Ivanas Rustūsis, 1561 m. griežtai uždraudė savo šalyje stalo žaidimą – „triktrak”. O maždaug po 150 m. Petras Pirmasis jau pats skatino tuometinius bajorus, miestiečius žaisti tą patį „triktraką”, teigdamas, kad šis žaidimas lavina sumanumą.

Egipte, Meksikoj archeologai kasinėdami rasdavo keistokų kaulinių daiktelių, ant kurių buvo pažymėti įvairiausi ženklai – taškiukai, brūkšniukai. Kaip išsiaiškinta, tai – senovinių žaidimų lentų liekanos. Taigi, žaidimai tokie pat seni kaip ir visa žmonija 🙂

žaidėjai, komandos, laimėtojai, pora, laimi, žaidimas, greičiau, vakarėlių žaidimai, žaidimai suaugusiems, mažiesiems