Kaip švenčiami gimtadieniai įvairiose šalyse

Kaip švenčiami gimtadieniai kitose šalyse?

Gimtadienio šventimo tradicijos pasaulyje

Filipinuose prie gimtadienį švenčiančio vaiko namų iškabinamos mirksinčios ugnelės. Dieną prieš tai visa šeima dalyvauja šv. mišiose ir meldžiasi.Kaip be atrodytų keista, Airija garsėja gimtadienio gumbais. Gimtadienį švenčiantis vaikas pakabinamas žemyn galva ir „trankomas” į grindis, kad laimė nepaleistų. Trinktelėjimų skaičius atitinka metus ir dar vienas kartas pridedamas, kad kuo didesnė sėkmė lauktų.

Brazilijoje gimtadienį švenčiantis vaikas pirmąjį torto gabaliuką duoda jam svarbiausiam žmogui, geriausiam draugui, mamai ar tėčiui. Taip pat, kiek sueina metų, tiek kartų vaikas patampomas už ausų.

Antai Bulgarijoje, vardadieniai, ypač istoriniai arba šventiniai laikomi žymiai svarbesne diena nei gimtadienis. Kiniečiai gimtadienį švenčia vaišindami visus makaronais.

Japonijoje vaikas gimtadienio proga aprengiamas naujais drabužiais. Lankomasi vietinėje šventovėje. Vaikų gimtadienis yra laikomas labiau suaugusiųjų nei vaikų švente, kadangi manoma, kad tėvai yra labiau nusipelnę švęsti vaikų gimtadienį.

Rusijoje ant gimtadienio torto populiaru išrašyti gimtadienio sveikinimą.Egipte pirmasis vaiko gimtadienis švenčiamas dideliame šeimos rate, o aplink dekoruojama daugybė gėlių ir vaisių, simbolizuojančių augimą ir gyvenimą.

Jamaikoje gimtadienis švenčiamas apibarstant vaiką miltais. Šokama regio muzikos ritmu.

Vokietijoje gimtadienį švenčiantis vaikas negauna namų darbų.

Korėjoje labai svarbi diena – šimtoji diena po vaiko gimimo. Norėdami užkirsti kelią nelaimėms, korėjiečiai paruošia raudonųjų pupelių ir ryžių pyragus, kurios išdėlioja visuose namo kampuose. Ryžių paplotėliais dalinamasi su kiek įmanoma daugiau žmonių. Tikima, kad jei bus pasidalinta su šimtu žmonių, gimtadienį švenčiantis vaikas ilgai gyvens. Įdomu tai, kad per pirmąjį gimtadienį ant stalo kartu su maistu padedami keturi daiktai: pieštukas, liniuotė, siūlai ir pinigai. Vaikas turi pasirinkti kurį nors daiktą, pagal kurį pranašaujama vaiko ateitis

Štai Tailande per vaiko švenčiamą gimtadienį yra išlikusi tradicija – paleisti į laisvę kokį nors gyvūną.

Naujoje Zelandijoje ypatingai švenčiant 21 gimtadienį jaunuoliui įteikiamas dekoruotas simbolinis raktas. Tai reiškia, kad jaunuolis jau yra pasiruošęs pereiti į suaugusiųjų pasaulį.

Danijoje gimtadienį švenčiančio vaiko kieme yra iškabinamos ar iškeliamos įvairiaspalvės vėliavos, kurios reiškia, kad tame kieme yra švenčiamas vaiko gimtadienis.

Kanadoje gimtadienį švenčiančio vaiko nosis ištepliojama margarinu ar sviestu, taip tikima, kad vaikas bus apsaugotas nuo nelaimių.

Vietname visi vaikai gimtadienius švenčia pirmąją naujųjų metų dieną.

gimtadienio žaidimai, gimtadieniniai žaidimai, gimtadieniams