Scenarijus gimtadieniui

GimtadienisŠį kartelį noriu Jums pasiūlyti scenarijų 30 (o gal ir nebūtinai…) metų  gimtadieniui. Aišku nebūtina griežtai jo laikytis, galima keisti, improvizuoti ir t.t. Šis scenarijus tinkamas tada, kai į šventę susirenka ir nepažįstamų žmonių, ta prasme kviečiami artimieji, draugai ir būna kad ne visi visus pažįsta arba žino tik iš matymo. Pabandysiu scenarijų išdėlioti dalimis:

1. Kai visi susėda prie stalo, vedėjas ar organizatorius taria pasveikinimo žodį.

2. Toliau visi užkandžiauja, valgo karštą patiekalą.

3. Pavalgius, vedėjas ar organizatorius pasiūlo pažaisti susipažinimo žaidimą. Siūlau šį susipažinimo žaidimą: Vakarėlio šeimininkas – jubiliatas iš anksto paruošia kiekvienam svečiui maždaug tokio turinio kortelę: “Sveikinu svečią, turintį du vaikus ir mėgstantį klasikinę muziką”, arba “Sveikinu svečią, renkantį pašo ženklus” ir t.t. Kortelių turi būti tiek, kiek yra svečių. Vedėjas korteles sumaišo ir išdalija. Svečiai paeiliui perskaito savo kortelę, o aprašytasis kortelėje asmuo atsistoja, pasako savo vardą ir skaito savo kortelę. Taip susipažįstama su visais svečiais.4. Sakomi tostai, palinkėjimai. Gali visi paeiliui palinkėti arba kas nori.

5. Kad neįkyrėt svečiams, pertraukėlė poilsiui 🙂 10-15 min.

6. Susirinkus vėl visiems prie stalo, siūloma pažaisti žaidimą „Svajonių išsipildymas”. Švenčiantis gimtadienį žmogus turėtų iki gimtadienio šventės surašyti ant lapelių tiek savo svajonių, norų, kiek šventėje bus svečių. Šventės metu žaidimo vedėjas visiems svečiams duoda išsitraukti po lapelį su jubiliato norais ir svajonėmis. Tada, kiekvienas svečias paeiliui garsiai perskaito jubiliato svajonę ir pasako, kaip jis prisidėtų prie tos svajonės įgyvendinimo. Žinoma, svečių atsakymai gali būti tiek rimti, tiek linksmi ir netikėti.

7. Toliau vėlgi tostai, užkandžiai ir pan.  

8.  Žaidimas „Čiulpinukai”. Žaidimas tinkamas didelėms grupėms žmonių, kai jau vakarėlis yra šiek tiek įsibėgėjęs. Reikalingos priemonės: pigiausių čiulpinukų, jų reikia turėti kažkur apie 20, būtų gerai jei tarp jų būtų porą didesnių. Taigi, čiupinukai visi yra išlupami iš popieriaus. Iš svečių pakviečiama porą savanorių, jei žmonių daugiau, tai galima jiems liepti užsilipti ant kėdžių. Reikia paaiškinti, kad kiekvienas iš pakviestųjų turės kuo aiškiau pasakyti žodžius „Jubiliatui Petrui linkiu viso ko geriausio”. Čia tik pavyzdys, bet ką sakyti, gali sugalvoti ir vedėjas, o dar įdomiau, kada būna įterpiama ir sudėtingesnių, sunkiau tariamų žodžių.  Tada kiekvienam žaidėjui į burną įdedamas vienas čiulpinukas. Žaidėjai vėl turi tą patį palinkėti. Tada vėl įdedamas dar vienas čiulpinukas į burną ir vėl turi palinkėti tą patį. Esmė, kad po kiekvieno papildomo čiulpinuko burnoje, reikia kuo aiškiau garsiai ištarti palinkėjimą, laimi žaidėjas kuris, išdalinus visus čiulpinukus, aiškiausiai ištaria palinkėjimą.9. Kadangi jau vakarėlis įsibėgėja, kad neužsisėdėt prie stalo, pasiūloma sužaisti keletą judresnių, estafetinio pobūdžio žaidimų: „Apvyniok”. Svečiai susiskirsto poromis. Kiekvienai porai duodamas tualetinio popieriaus ritinėlis. Po vedančiojo signalo, poros turi kuo greičiau nesuplėšydamos tualetinio popieriaus, jį apvynioti aplink partnerį. Laimėtojas – pora, užduotį atlikusi greičiausiai. „Pripūsk balioną”. Žaidimui reikia balionų tiek, kiek planuojama kad bus komandose, tarkim 10 balionų. Kiekvienam balione reikia įdėti po lapelį su užduotimis. Tad reikalingos 5 užduotys, kurios abiem komandom turi būti vienodos. Paįvairinimui į balionus galima pridėti konfeti 🙂 Dalyviai suskirstomi į dvi komandas. Pirmi žaidėjai turi po balioną, kurį po signalo reikia kuo greičiau pripūsti kol balionas sprogs. Tada susirandama balione buvusi užduotis, ji atliekama ir tik tada balioną pučia sekantis žaidėjas. Laimi komanda, greičiau atlikusi užduotis.

10.  Pertraukėlė nuo žaidimų, šokiai ir t.t. 

11. Žaidimas šokant: „Šokis suglaustomis nugaromis”. Visi svečiai susiskirsto poromis. Kiekviena pora turi po balioną. Poros sustoja susiglaudę nugaromis, kuriomis laiko balioną. Užduotis grojant muzikai šokti taip, kad balionai nenukristų. Grojant muzikai, poros visą laiką turi judėti, šokti. Jeigu balionas nukrenta, ta pora iš žaidimo iškrenta. Laimėtojas – pora išsilaikiusi ilgiausiai.

12. Paskelbiama, kad po 15 min. visi renkasi prie stalo apdovanojimams. Šiam reikalui vedantysis turėtų pasiruošti diplomų, padėkų, suvenyrų, nominacijų ir t.t.

Keletas pamąstymų: planai vedant dažniausiai gali keistis bet kurią minutę. Tarkim kada dainuoti „Ilgiausių metų”? Ar sulaukus 12-os valandos ar anksčiau? Čia vėlgi vedančiojo reikalas. Paskutiniu metu dainuojama pačioje pradžioje vakarėlio. Žaidimai turėtų būti paprasti, nereikalaujantys didelių fizinių ar protinių gebėjimų. Svečiai neturi jausti nepatogiai. Kiek bus žaidimų, vėlgi organizatorius, žinodamas, kas atvyks į svečius, atitinkamai parenka žaidimų skaičių bei specifiką. Jei dalyvauja ir vaikų, būtinai reikia skirti ir jiems dėmesio. Taigi, kuo geriausios sėkmės ir puikių įspūdžių, rengiant gimtadienių šventes 🙂