Žaidimas paplūdimyje

Per išeigines su šeima teko pabuvoti prie jūros. Prisiminiau tokį žaidimuką, kurį žaisdavome vaikystėje ir kuris kuo puikiausiai tinka žaisti tiek prie jūros, tiek kitoje lygioje vietoje. Žaidimas skirtas tiems, kurie mėgsta ne tik lepintis saulės spinduliais ir tingiai gulėti paplūdimyje, bet ir nori šiek tiek pajudėti. O jei dar paplūdimyje esančios tinklinio ar kitos aikštelės užimtos? Tada šis žaidimukas kaip tik jums. Jo pavadinimas – „Kvadratas kitaip„.

Galbūt kai kurie jūsų pasakys, kad šis žaidimas skirtas daugiau vyriškai pusei, tačiau man pažaidus šį žaidimą su žmona, jos įspūdžiai po to buvo kuo puikiausi. Reziume – žaidimas išbandytas ir su moterimis 😀 Pagrindinis šio žaidimo bruožas – aktyvus viso kūno judėjimas be didelių pastangų ir be jokio bėgiojimo. Beje, žaidžiant šį žaidimą, lavinama reakcija bei koordinacija.

Žaidimui reikia kamuolio, gali būti tiek futbolo kamuolys, tiek (jei žaidžia ir dailioji lytis) tinklinio kamuolys, ar kitas šiaip koks guminis kamuoliukas. Žaisti gali porinis žaidėjų skaičius: 2, 4.Žaidimui reikia laisvo ploto, maždaug 3×3 dydžio kvadrato, padalinto į tiek daugmaž lygių dalių, kiek žaidžia žaidėjų. Jei žaidžia 4 žaidėjai, kvadratas turi būti didesnis, jei mažiau – mažesnis. Iš esmės, kvadrato dydis nėra būtinai būt tokio dydžio, kaip aš paminėjau, čia tiesiog orientyras. Nuotraukoje matysite kvadratą, paruoštą 4 žaidėjams. Jei žaidžia 2 žmonės, turi būti nupiešti du kvadratai. Svarbu, kad kiekvienam žaidėjui tenkantis kvadratas nebūtų didelis, nes žaidimo esmė – ne bėgiojimas.

Taigi, nusipiešus ir pasidalinus kvadratą, į kiekvieną kvadrato dalį stoja po žmogų. Kiekvienas žaidėjas, turi savo kvadrato ribas, iš kurių jis išeiti ar peržengti į kito žaidėjo kvadrato ribas, negali.

Žaidimo eiga: žaidimas vyksta vienu lietimu, kitaip tariant kiekvienas kvadrate stovintis žaidėjas kamuolį liesti (spirti, mušti) gali bet kuria kūno dalimi, išskyrus rankas, vieną kartą. Bet kuriam kitam žaidėjui palietus kamuolį, žaidėjas vėl gali liesti kamuolį.

Žaidimo tikslas – liečiant kamuolį vieną kartą, mušinėti jį kitiems kvadratuose stovintiems žaidėjams, taip, kad kamuolys, atsimušęs į kito žaidėjo ribas (kvadrato teritoriją), iš jo išlėktų už kvadrato ribų. Paprasčiau kalbant, tikslas – kad kituose kvadratuose stovintys žaidėjai, neatmuštų kamuolio. Tas žaidėjas, kuris paskutinis liečia kamuolį ir kiti žaidėjai jo neatmuša, gauna tašką. Reikia mušti (spirti ) kamuolį taip, kad jis atsimušęs į kito žaidėjo kvadrato teritoriją jau būtų neatmuštas tame kvadrate stovinčio žaidėjo. Žaisti galima iki sutarto taškų skaičiaus. Gal iš pirmo karto paskaičius ir sudėtingai skamba, bet pabandžius tikrai visai nesudėtinga.