Žiemos žaidimai vaikams lauke

ziemaNa, šiltuoju metų laiku, turbūt vaikams žaidybinės veiklos lauke nestinga. O ką daryti šaltuoju periodu? Ką veikti lauke? Kaip paįvairinti buvimą lauke, kad ir tą patį paprasčiausią pasičiuožinėjimą ar sniego senio lipdymą? Siūlome keletą žaidimukų laukui žiemai.

„Medžiotojas”. Žaižiant šį visiems žinomą žaidimą, vietoj kamuolio galima naudoti sniego gniūžtes. Žaidėjas, kuris medžioja pasidaro tarkim 3-5 gniūžtes ir bando jas pataikyti į tam tikroje apibrėžtoje teritorijoje bėgiojančius žaidėjus.

Žaidimas „Sniego seniai”. Žaidimo dalyviai nusilipdo kokius 3-4 sniego senius, kuriuos sustato maždaug 10 metrų atstumu vienas nuo kito. Sniego senio galva turi būti padėta taip, kad ją būtų nesunku numušti. Kiekvienas vaikas pasidaro po sutartą skaičių sniego gniūžčių. Tikslas – paeiliui mėtant į savo sniego senį gniūžtes, numušti senio galvą. Arba užtektų tiesiog skaičiuoti pataikymus.„Kas taikliau”. Reiktų turėti keletą žaislinių kėglių. Kiek žaidėjų, tiek ir kėglių. Kėgliai sustatomi 5-10 metru atstumu nuo žaidėjų. Žaidėjai išsirikiuoja kiekvienas ties savo kėgliu. Variantai: po signalo visi bet kokia tvarka mėto gniūžtes ir stengiasi pataikyti į savo kėglį. Kuris jį numuša tas laimi.  Taip pat galima mėtyti paeiliui – už pataikymą 1 taškas. Žaisti, kol kažkas primas surinks sutartą taškų skaičių.

„Pataikyti čiuožiant”. Jei yra galimybė, vietoje, kur bus čiuožinėjama nuo viršaus iki apačios tam tikru atstumu sustatyti na kad ir tuos pačius kėglius. Tikslas – čiuožiant su rogutėmis žemyn, turint 3 gniūžtes, jas metant numušti kėglius. Už numušimą vienas taškas. Galima tokių čiuožimų surengti kokius 5 ir skaičiuoti tarkim surinktą taškų skaičių. Variantas: lygiai tą patį galima daryti su vėliavėlėmis, kurias čiuožiant žemyn, reiktų surinkti. Tikslas – kuo daugiau jų surinkti. Vėliavėles gali atstoti ir tiesiog spalvotos medžiagos skiautės ar kankorėžiai.

„Į vartus”. Čiuožiant nuo kalno, jo apačioje reiktų pastatyti vartus, tinka plastmasiniai kėgliai ar kad ir ryškios medžiagos skiautės.  Vartai gali būti kokių 2-3 metrų pločio. Tikslas – čiuožiant nuo kalno, pataikyti į vartus.  

Na, tokių žaidimukų, kurie paįvairintų jūsų vaikų buvimą lauke, yra daugybė. Turbūt ir jūs patys jų žinote ne vieną. Jiems nereikia didelio pasiruošimo, galima žaisti per gimtadienį, kai yra susirinkę daugiau vaikų ar šiaip, kad būtų smagiau. Svarbu – tinkama apranga ir gera nuotaika. Nesušalkite 🙂